Etkinlikler

İnternet Ungovernance Forum 4-5 Eylül'de İstanbul'da düzenleniyor...

19 Ağustos 2014

İnternet UNGovernance Forum 2014, Birleşmiş Milletlerin bu sene İstanbul'da düzenleyeceği etkinliği olan İnternet Yönetişim Forumu'na (Internet Governence Forum – IGF) alternatif olarak 4-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Forumda İnterneti'n özgür, güvenli ve tarafsız bir alan olmasını isteyen insanların bir araya gelerek problem ve çözümlerin tartışılması amaçlanıyor. Sansür, ifade özgürlüğü, ağ tarafsızlığı tartışılacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde gerçekleşecek forumda yer almak isteyenler gözetim, sansür, hukuk, ifade özgürlüğü ve alternatif medya, ağ tarafsızlığı, yönetişim, uluslararası dayanışma ağları, gençlerin ve kadınların katılımı, sayısal uçurum, teknik direniş ve çözüm yolları konu başlıkları hakkında sunum veya atölye çalışması gerçekleştirebilecek.

Forumda Türkiye'de İnternet ve İnsan Hakları, Mülksüzleştirmeye Karşı İnternet Üzerinden Dayanışma, Yurttaş Gazeteciliği ve Alternatif Medya, Gözetim ve Ağ Tarafsızlığı, Dayanışma Ağları Kurmak başlıkları tartışılacak.

İletişim için:
E-posta göndererek(bilgi@alternatifbilisim.org) ya da twitter (@altbilisim) üzerinden iletişime geçilebilir.
Alternatif Bilişim, bilgi@alternatifbilisim.org
Kayıt için:
Etkinliğe katılımcı olarak kayıt olmak için kayit@alternatifbilisim.org adresine, en az "isiminiz", "ülkeniz", "çalıştığınız, bağlı bulunduğunuz kurum" bilgilerini içeren bir e-posta atmanız yeterli olacaktır.

LİNK: https://iuf.alternatifbilisim.org/index-tr.html

Internet UNGovernence Forum 2014'ü destekleyen kurumlar şöyle:

AccessNow, Alternative Informatics Association, Association for Progressive Communication, Association for Digital Righrts And Freedoms, Chamber of Electrical Engineers, European Digital Rights, Internet Technologies Association, İstanbul hackerSpace, Open Rights Group, Tactical Tech ve Web We Want.