Etkinlikler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliği ile “BARIŞI UMAN KADINLARIN GÜCÜ: MÜLTECİ KADINLARDAN DİJİTAL HİKÂYELER” başlığıyla, 8 Mart 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda dijital hikâye gösterim ve forum etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe hikâyelerini paylaşan 8 kadının dışında, UNHCR ve SGDD-ASAM Mamak Şubesi işbirliğiyle 40'a yakın kadın katıldı. UNHCR Türkiye temsilcisi Katharina Lumpp ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi koordinatörü Doç. Dr. Burcu Şimşek'in açılış konuşmalarından sonra dijital hikâyelerin gösterimi gerçekleştirildi.

Suriyeli ve Iraklı mülteci kadınlar, Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi'nde iki gün sonunda ortaya çıkardıkları hikâyelerini çeşitli baharatlar üzerinden anlattılar. Kekik, tarçın, susam, kırmızı biber, zerdeçal, zahter, defne yaprağı ve sumak gibi baharatlardan yola çıkan 8 mülteci kadın, ülkelerindeki ve Ankara'daki gündelik hayatlarına dair deneyimlerini izleyicilerle paylaştı.

www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/multeci-kadinlardan-dijital-hikayeler-40769471