Ders Programları

Lisansüstü programlar için +1 saat olarak değerlendiriniz:
  08:40 - 11:30 11:40 - 14:30 14:40 - 17:30
Pzt
İLE 102
SOSYOLOJİ II
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Barış Tuğrul
Yıldız Amfi M2

İLE 208
SANAT VE İLETİŞİM
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 2. Sınıf
Sorumlu: Doç. Dr. Evren Sertalp
Yıldız Amfi M9

İLT 645
SÖYLEM KURAMLARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Öğr. Gör. Dr. Aslı Gülsüm Açan
Seminer Salonu 1
İLE 202
SOSYAL BİLİMLERDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ II
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 2. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Umut Yener Kara
Yıldız Amfi M2

İLE 334
VİDEO YAPIM VE YÖNETİM UYGULAMALARINA GİRİŞ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Özgür Ağkül
Öğr. Gör. Sibel Tekin, Öğr. Gör. Egemen Adak
Prodüksiyon Atölyesi
!..

İLE 472
DİPLOMASİ VE SAVAŞ HABERCİLİĞİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Prof. Dr. Serhat Kaymas
Yıldız Amfi M6

TKD 104
TÜRK DİLİ II
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Çevrimiçi
12:40 - 14:30
İLE 334
VİDEO YAPIM VE YÖNETİM UYGULAMALARINA GİRİŞ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Özgür Ağkül
Öğr. Gör. Sibel Tekin, Öğr. Gör. Egemen Adak
Prodüksiyon Atölyesi
!..

İLE 336
BELGESEL FOTOĞRAF UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Engin Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Uğur Çetin
Fotoğrafçılık Atölyesi
Dersin 4 şubesi var
1. Şube
Sa
İLE 104
KÜLTÜR TARİHİ II
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Sorumlu: Doç. Dr. Evren Sertalp
Yıldız Amfi M12

İLE 476
ELEŞTİREL SÖYLEM ÇÖZÜMLEMESİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Dr. Aslı Gülsüm Açan
Yıldız Amfi M2

İLT 668
İLETİŞİM BİLİMLERİNDE NİCELİKSEL YÖNTEMLER
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Emre Toros
Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi

İLT 737
YENİ MEDYADA ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ VE TEKNİKLERİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Prof. Dr. Mutlu Binark
Seminer Salonu 1

KLM 613
KÜLTÜR KURAMLARI
Zorunlu
Kültürel Çalışmalar ve Medya Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Suavi Aydın
Asistan: Arş. Gör. Dr. Barış Tuğrul
Bölüm Toplantı Salonu

RTS 620
KÜLTÜREL EKONOMİ TARTIŞMALARI
Zorunlu
Radyo, TV ve Sinema Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Serhat Kaymas
Seminer Salonu 2
İLE 108
İLETİŞİMİN TEMEL KAVRAMLARI
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Şengül İnce
Asistan: Arş. Gör. Nisanur Karacaoğlu
Yıldız Amfi M13

İLE 344
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI UYGULAMALARI - 1
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Erkin Gökçer Erdem
PC Lab / Seminer 3
! 12:30 - 16:30

İLE 376
SİYASAL İLETİŞİM
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Emel Uzun Avci
Asistan: Arş. Gör. İrem Doğanışık
Yıldız Amfi M2

İLE 396
ANİMASYON SİNEMASI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Ahmet Çağrı Çakın
Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi

İLE 414
ETNOGRAFİ UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Hatice Şule Gelibolu
Yıldız Amfi M6
! 11:40 - 13:30

İLE 414
ETNOGRAFİ UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Hatice Şule Gelibolu
Yıldız Amfi M3
! 13:40 - 14:30

İLT 669 (F)
İLETİŞİM UYGULAMALARI (Fotoğrafçılık)
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Öğr. Gör. Engin Gelibolu
Fotoğrafçılık Atölyesi

İLT 669 (P)
İLETİŞİM UYGULAMALARI (Prodüksiyon)
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Öğr. Gör. Özgür Ağkül
Öğr. Gör. Egemen Adak, Öğr. Gör. Sibel Tekin
Prodüksiyon Atölyesi

İLT 738
NOSTALJİ, MELANKOLİ, BELLEK
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Göze Orhon
Asistan: Arş. Gör. Hakan Soner Şener
Bölüm Toplantı Salonu

RTS 617
FİLM KURAMLARI VE İNCELEMELERİ
Seçmeli
Radyo, TV ve Sinema Yüksek Lisans
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Çağla Karabağ
Asistan: Arş. Gör. Ezgi Sertalp
Seminer Salonu 2
İLE 210
BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 2. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Emre Canpolat
Yıldız Amfi M2

İLE 336
BELGESEL FOTOĞRAF UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Engin Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Uğur Çetin
Fotoğrafçılık Atölyesi
Dersin 4 şubesi var
2. Şube

İLE 344
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI UYGULAMALARI - 1
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Erkin Gökçer Erdem
PC Lab / Seminer 3
! 12:30 - 16:30

İLE 420
KÜLTÜR, KİMLİK, İLETİŞİM
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. İrem Doğanışık
B9 - 104
Çrş
AİT 104
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Yıldız Amfi M1
10:40 - 12:30

İLE 302
İNSAN HAKLARI VE MEDYA ETİĞİ
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Doç. Dr. Ayşe Nevin Yıldız
Asistan: Arş. Gör. İrem Doğanışık
Yıldız Amfi M2

İLT 634
TÜRKİYE ETNOGRAFYASI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Suavi Aydın
Asistan: Arş. Gör. Evin Sevgi Baran
Seminer Salonu 1

İLT 732
DİJİTAL KÜLTÜRLER
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Arş. Gör. Umut Yener Kara
Seminer Salonu 2

KLM 643
TOPLUMSAL CİNSİYET VE DİL
Seçmeli
Kültürel Çalışmalar ve Medya Yüksek Lisans
Sorumlu: Öğr. Gör. Dr. Burcu Şenel Alpuğan
Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi
İLE 394
SAĞLIK İLETİŞİMİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Gökçe Zeybek Kabakcı
Yıldız Amfi M2

İLE 438
BELGESEL SİNEMA
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Sibel Tekin
Asistan: Öğr. Gör. Özgür Ağkül
Prodüksiyon Atölyesi

İLT 653
DİJİTAL HİKÃYE ANLATIMI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Doç. Dr. Burcu Şimşek
Asistan: Arş. Gör. Hakan Soner Şener
Dijital Hikâye Anlatımı Atölyesi
13:30

İLT 733
YEMEK, KÜLTÜR, KİMLİK
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Şengül İnce
Asistan: Arş. Gör. Evin Sevgi Baran
Seminer Salonu 1

KLM 646
GÜNDELİK HAYAT ETNOGRAFİSİ
Seçmeli
Kültürel Çalışmalar ve Medya Yüksek Lisans
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Hatice Şule Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Evin Sevgi Baran
Seminer Salonu 2
İLE 106
FELSEFENİN TEMEL KAVRAMLARI
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 1. Sınıf
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Burcu Canar
Asistan: Arş. Gör. Şule Karataş
Yıldız Amfi M2

İLE 336
BELGESEL FOTOĞRAF UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Engin Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Uğur Çetin
Fotoğrafçılık Atölyesi
Dersin 4 şubesi var
3. Şube

İLE 374
ÇAĞDAŞ MEDYANIN EKONOMİ POLİTİĞİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Emre Canpolat
Yıldız Amfi M12

İLE 490
POST PRODÜKSİYON VE GÖRSEL EFEKT
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Ahmet Çağrı Çakın
PC Lab / Seminer 3
Prş
İLE 392
İLETİŞİM FELSEFESİ II
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Burcu Canar
PC Lab / Seminer 3

İLT 618
TELEVİZYON KÜLTÜRÜNÜ ANLAMAK
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Serhat Kaymas
Seminer Salonu 1

İLT 712
MEDYA VE KAMUSAL ALAN
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Doç. Dr. Ayşe Nevin Yıldız
Asistan: Arş. Gör. İrem Doğanışık
Seminer Salonu 2
İLE 204
KAMUOYU VE MEDYA
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 2. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Ozan Çavdar
Yıldız Amfi M12

İLE 305
MEDYA, TEMSİL, İDEOLOJİ
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Doç. Dr. Gülsüm Depeli Sevinç
Asistan: Arş. Gör. Şule Karataş
Yıldız Amfi M2

İLE 444
YENİ MEDYA TASARIMI UYGULAMALARI - 2
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Erkin Gökçer Erdem
PC Lab / Seminer 3
! 12:30 - 16:30

İLT 640
KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
Seçmeli
İletişim Bilimleri Yüksek Lisans
Sorumlu: Doç. Dr. Gülsüm Depeli Sevinç
Asistan: Arş. Gör. Dr. Barış Tuğrul
Bölüm Toplantı Salonu

İLT 714
ULUSLARARASI MEDYANIN EKONOMİ POLİTİĞİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Doktora
Sorumlu: Prof. Dr. Serhat Kaymas
Seminer Salonu 1

KLM 642
POPÜLER KÜLTÜR ÇÖZÜMLEMELERİ
Seçmeli
Kültürel Çalışmalar ve Medya Yüksek Lisans
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Gökçe Baydar
Seminer Salonu 2
İLE 206
ELEŞTİREL İLETİŞİM KURAMLARI
Zorunlu
İletişim Bilimleri Lisans 2. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Hatice Şule Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Evin Sevgi Baran
Yıldız Amfi M2

İLE 332
SİNEMA TARİHİ I
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Çağla Karabağ
Asistan: Arş. Gör. Ezgi Sertalp
Yıldız Amfi M3

İLE 336
BELGESEL FOTOĞRAF UYGULAMALARI
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Engin Gelibolu
Asistan: Arş. Gör. Uğur Çetin
Fotoğrafçılık Atölyesi
Dersin 4 şubesi var
4. Şube

İLE 444
YENİ MEDYA TASARIMI UYGULAMALARI - 2
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Erkin Gökçer Erdem
PC Lab / Seminer 3
! 12:30 - 16:30
Cu
İLE 352
SOSYAL MEDYA İNCELEMELERİNE GİRİŞ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Umut Yener Kara
Yıldız Amfi M2

KLM 636
ANLATI ARAŞTIRMALARI VE ANALİZİ
Seçmeli
Kültürel Çalışmalar ve Medya Yüksek Lisans
Sorumlu: Dr. Öğr. Üyesi Emel Uzun Avci
Seminer Salonu 2

RTS 622
YARATICI DÜŞÜNCE VE YAZI
Seçmeli
Radyo, TV ve Sinema Yüksek Lisans
Sorumlu: Prof. Dr. Mutlu Binark
Seminer Salonu 1
İLE 314
REKLAM TARİHİ
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 3. Sınıf
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Gökçe Zeybek Kabakcı
Yıldız Amfi M2

İLE 453
DİJİTAL YAYINCILIK VE MEDYA
Seçmeli
İletişim Bilimleri Lisans 4. Sınıf
Sorumlu: Öğr. Gör. Dr. Burcu Şenel Alpuğan
Yıldız Amfi M3

RTS 646
TELEVİZYON VE POPÜLER KÜLTÜR
Seçmeli
Radyo, TV ve Sinema Yüksek Lisans
Sorumlu: Arş. Gör. Dr. Gökçe Baydar
Seminer Salonu 2