Arş. Gör. Dr. Eda Çetinkaya Yarımçam
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü
HÜ İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü Edebiyat Fakültesi Binası 06800 Beytepe / Ankara
Ders Programı

Akademik Etkinlikler ve Projeler

Dijital Hikaye Anlatımı Atölyesi tarafından UNHCR Fas ve EGE Rabat işbirliği ve Hollanda Büyükelçiliği'nin desteği ile 16-20 Ocak 2016 tarihinde Rabat'ta gerçekleştirilen dijital hikaye anlatımı atölyesinde, Suriye, Fil Dişi Sahili, Congo Irak ve Yemen'den gelen ve Fas'ta yaşayan 8 mültecinin dijital hikayelerini yaratmaları sağlandı.

Katılımcıların aynı zamanda Kolaylaştırıcı Eğitimi Semineri de aldığı projenin lansmanı, 9 Mart 2017 tarihinde Rabat'ta Fas Göç Bakanı Anis Birou, Hollanda Fas Büyükelçisi Ms. Desiree Bonis, UNCHR Fas Temsilcisi Jean Paul Cavalieri, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yıldırım Gülsoy, EGE Rabat Dekanı Prof. Dr. Mohammed Tozy ve ilk atölye katılımcılarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ayrıca Üniversitemiz Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen Fas'ta ve Türkiye'de Genç Mültecilerle Dijital Hikaye Anlatımı Atölye projesi kapsamında 6-8 Mart 2017 tarihlerinde Rabat'ta yaşayan 7 mülteci gençle ikinci dijital hikaye anblatımı atölyesi gerçekleştirildi. Projenin Türkiye ayağında Ankara'da yaşayan genç mültecilerle Nisan ayı içinde yürütülecek dijital hiakye anlatımı atölyesi sonrasında çalışmanın Türkiye lansmanı, Mayıs ayında Hacettepe Üniversitesi'nde yapılacaktır.

Proje kapsamında ortaya çıkan dijital hikayelere
www.storieswithoutvisa.org ve
www.vimeo.com/dijitalhikayeler
adresinden ulaşılabilir.